جستجو
Close this search box.

وکلای دادیستا

به پرونده های شما در اتاق فکر وکلای دادیستا رسیدگی می شود

وکلای دادیستا
دادیستا از گروهی از وکلای متخصص و با تجربه در حوزه های مختلف تشکیل شده است.
پرونده های شما در اتاق فکر وکلای دادیستا از جنبه ها و دیدگاه های مختلف بررسی شود و وکلا بر اساس تجربه و با درنظرگرفتن رویه ها و دیدگاه های خود و آثار پرونده از لحاظ حقوقی و کیفری بهترین و سریعترین راهکار را برای شما به ارمغان آورند.

علی روفه گر حق

وکیل پایه یک دادگستری

علی روفه گر حق

سرگذشت:

این‌جانب وکیل علی روفه گر حق وکیل پایه یک دادگستری در مردادماه ۱۳۵۷ در شهر تبریز زاده شدم. پدرم اسماعیل روفه گر حق، رفوگر فرش بازار مظفریه تبریز، مداح اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند. مادرم، ثریا یعقوبی سیس، از اولین زنانی بود که در گروه بافندگان به قالیبافی به همراه کشاورزی روی آورد.

زمانی که دانش‌آموز سال دوم راهنمایی بودم، با دیدن یک سریال در تلویزیون که آن سال‌ها در صداوسیما نشان می‌داد که یک وکیل چطور توانست یک متهم را از اعدام نجات دهد، از ورود به این حرفه وکالت علاقه‌مند شدم و بر این تصمیم خود باقی ماندم و تا به امروز هم باقی هستم و اگر تاریخ تکرار شود، بازهم همین راه را خواهم پیمود و تاکنون وکالت پرونده‌های مهمی را به عهده داشته‌ام.

مرحوم دکتر بهمن کشاورز زندگی یک وکیل را پرخاطره می‌داند به این دلیل که: «هر زمان که طرف مشورت قرار می‌گیرد یا در دادگاهی شرکت می‌کند احتمالاً با پدیده و واقعه‌ای مواجه می‌شود که ممکن است کاملاً جدید، کم مانند یا حتی بی‌مانند باشد.» ازاین‌رو می‌گوید: «اگر بخواهم به محاکمات طولانی و پرتنش و چالشی که در آن‌ها درگیر بوده‌ام بپردازم از حوصله این مقال بیرون است» از بررسی و جست‌وجو برای پیدا کردن راه‌حل و آشنا شدن با زوایای تاریک ذهن بشر احساس خوبی دارم.

صداقت، سرعت عمل ‌پیگیری متمرکز در حرفه وکالت به نظرم مهم‌ترین عامل موفقیت است.

سوابق تحصیلی:

 • دیپلم ادبی از مدرسه فردوسی تبریز (1376)
 • کارشناسی فقه و مبانی حقوق از دانشگاه تهران (۱۳۸۰)
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد (۱۳۹۰)
صفحه وکیل

سید مصطفی علوی

کارآموز وکالت

سید مصطفی علوی

تخصص و توانایی ها:

به‌واسطه تخصص در زمینه‌های علوم نقشه‌برداری، کاداستر، توپوگرافی، نقشه‌های ثبتی، تهیه صورت‌مجلس تفکیکی و جانماییان و مسلط بودن بر قوانین حوزه ثبت املاک در حل پرونده‌های ثبتی بسیار موفق عمل کرده‌ام.

نحوه انجام کار:

به‌طور اجمالی تحلیل و بررسی پرونده از بازدید ملک شروع و با بررسی ادله و مدارک موجود و تکمیل مدارک ناقص از ادارات مربوطه ادامه می‌یابد و بعد از بررسی و ارائه راهکار و پیگیری‌های مستمر درنهایت منجر به انجام پرونده خواهد شد. جزییات این فرایند از نظر سید مصطفی علوی به شرح ذیل است:

 1. بازدید از ملک و بررسی موقعیت محل
 2. تهیه جانمایی پلاک با مهر کارشناس و بررسی حدود اربعه ملک
 3. بررسی مدارک موجود موکل
 4. تحصیل ادله جدید جهت تکمیل دلایل و تکمیل مدارک ناقص
 5. تشکیل جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان و خبرگان
 6. ارائه راهکار انجام کار
 7. انجام امور لازم و پیگیری‌های مستمر در اداره ثبت و ادارات دیگر
 8. انجام اقدامات قضایی و اتمام پروژه.
صفحه وکیل

دکتر علی جمالی

کارآموز وکالت

دکتر علی جمالی

تخصص و توانایی‌ها:

حیطه تخصصی فعالیت بنده داوری تجاری بین‌المللی و داوری داخلی است. به‌عنوان داور انتصابی از سوی محاکم در داوری اختلافات داخلی و بین‌المللی انتخاب شدم و در دیوان‌های داوری موردی به‌عنوان سر داور یا داور اختصاصی حضور داشتم. در حوزه ابطال و اجرای آرای داوری اعم از داخلی و بین‌المللی فعالیت دارم و همچنین از سال 1395 در دانشگاه‌های سراسری، پیام نور و آزاد به تدریس درس داوری بین‌المللی و حقوق بین‌الملل عمومی و خصوصی مشغول هستم. در ادوار مختلف مسابقات داوری تجاری کشور نیز به‌عنوان داور حضور فعال داشتم.

با توجه به تحصیل حقوق تجارت بین‌الملل در مقطع کارشناسی ارشد، به شرکت‌های تجاری یا اشخاص حقیقی که فعالیت بین‌المللی دارند، در انعقاد قرارداد یا تنظیم موافقت‌نامه داوری و یا حل‌وفصل اختلافات ناشی از مبادلات تجاری در موسسه دادیستا خدمات وکالتی و مشاورهایی ارائه می‌کنم.

صفحه وکیل

محمدحسین رزاقی نژاد

وکیل پایه یک دادگستری

محمدحسین رزاقی نژاد

نحوه انجام کار:

شیوه اجرای کار موکلین به این شکل است که ابتدا طی جلسه مقدماتی و اخذ توضیحات لازم از مراجعه‌کننده، پرونده به‌صورت تخصصی بررسی می‌گردد چنانچه نقصی در مدارک و اطلاعات شخص وجود داشته باشد جلسه تجدید و در نشست مقدماتی دوم ضمن بررسی و تطبیق مستندات در خصوص پرونده اظهارنظر می‌گردد. وکیل محمدحسین رزاقی نژاد پس از بحث و بررسی کامل جزئیات در جلسه پایانی دورنمایی حقیقی و شفاف از نحوه رسیدگی، پروسه قضایی و میزان موفقیت احتمالی ترسیم می‌نماید. همچنین درصورتی‌که پرونده در جریان رسیدگی بوده و نیاز به بررسی و مطالعه آن باشد، پیش از ارائه نظر تخصصی پرونده موردمطالعه قرار می‌گیرد. البته این امر مستلزم اعطای وکالت صرفاً با اختیار مطالعه پرونده در مراجع قضایی است. در پایان با لحاظ مستندات و ظرفیت‌های قانونی چنانچه طرح دعوی یا دفاع مؤثر امکان‌پذیر باشد، موسسه دادیستا با جلب نظر وکیل محمدحسین رزاقی نژاد نسبت به ثبت قرارداد مراجعین اقدام می‌نماید.

به‌تازگی شخصی به من مراجعه کرد که مادرش علیه او دادخواستی به خواسته مطالبه بهای ثمنیه عرصه ملکی را نموده بود که در سال ۸۶ و در پی فوت مورث به ایشان ارث رسیده بود در خلال توضیحات وی دریافتم که عملیات تقسیم ترکه پیش از اصلاح قانون مربوط به سهم‌الارث زوجه (یعنی قبل اسفند ۸۷) انجام شده بود. درحالی‌که مضطرب و پریشان بود از من درخواست کرد تا وظیفه دفاع از او را به عهده بگیرم. با بررسی جوانب امر و قوانین حاکم بر این دعوا وی را آگاه نمودم که دعوای مطروحه به دلیل قاعده عطف به ماسبق نشدن قوانین در پرونده شما محکوم به بطلان خواهد بود و حضور وکیل در جلسه رسیدگی شما فاقد ضرورت است. حدوداً دو هفته بعد رأی دادگاه همان‌طور که پیش‌بینی‌شده بود صادر و به ایشان ابلاغ گردید.

صفحه وکیل

مرتضی رحمانی

وکیل پایه یک دادگستری

مرتضی رحمانی

تخصص و توانایی‌ها:

تخصص اصلی من تنظیم قراردادها، اسناد تجاری و مطالبات مالی هست. اختلافات مالی، چک، سفته و دعاوی مرتبط با آن‌ها بیشترین پرونده‌های من رو تشکیل می‌دهند. همچنین من وکیل چند شرکت ساختمانی هستم و کار نظارت بر قراردادها و تنظیم مفاد آن‌ها را انجام می‌دهم. اولین کار مرتضی رحمانی وکیل پایه یک دادگستری مطالعه پرونده و اخذ اطلاعات و مدارک کامل از موکل است، همیشه اولین کار من این است که از پرونده کپی گرفته و آن را کامل بررسی می‌کنم تا بهترین دفاع را در دادگاه ارائه دهم. من همیشه برای مشاوره و راهنمایی موکلم آماده هستم و همواره مشاوره رایگان انجام خواهم داد. همیشه این‌طور فکر می‌کنم که پرونده‌ای که پذیرفتم متعلق به برادر یا خواهر خودم است، بنابراین اگر مطمئن شدم حق با موکلم است تا حد توان برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش خواهم کرد.

مراحل انجام کار:

اولین کار در وکالت آگاهی دادن کامل به موکل در خصوص موضوع مشکل ایشان هست. اختیارات وکیل، مفاد قرارداد وکالت، میزان احتمالی نتیجه، هزینه و... همه در ابتدا به موکل گفته خواهد شد. وظیفه اصلی یک وکیل قبل از دعوا و دادگاه شروع خواهد شد، در یک موضوعی موکل من هیچ مدرکی در دست نداشت تا طلب خودش را وصول کند، با طرف مقابل تماس گرفتم و دعوتش کردم به دفترم، بدون اینکه دست‌خالی بودن ما را متوجه شود قانعش کردم که توافق بهترین کار خواهد بود و همان‌جا با یک صورت‌جلسه توانستم طلب موکل را از ایشان وصول کنم.

صفحه وکیل