جستجو
Close this search box.
مصطفی علوی

سید مصطفی علوی

کارآموز وکالت

کارآموز وکالت سید مصطفی علوی کارشناسی حقوق ثبت از دانشگاه قوه قضائیه و کارآموز وکالت هستم که در حوزه‌های دعوی ملکی، اراضی زمین شهری و حقوق ثبت املاک فعالیت تخصصی دارم.

برخی از پرونده‌های انجام‌شده:

 • پرونده تحدید حدود ملک هشت‌صد هزار متری در شهر تهران در سال 97 که از سال 1332 حل آن با مشکل مواجهه بود.
 • اصلاح مساحت سند ملک چهل هزار متری به متراژ پنج هزار متر در تهران در سال 92 – پیگیری دعوی مصادره اموال غیرمنقول بر اساس اصل 49 قانون اساسی
 • دعوی دفاع از حقوق مالکانه در اراضی زمین شهری

یک خاطره حقوقی:

روزی در دفترم نشسته بودم و قرار بر تشکیل جلسه‌ای از طرف موکلم با حضور فردی که پیشنهاد فروش ملکی به او داشت را و قرار بود در آن جلسه با بررسی پرونده نظرم را نسبت به انجام معامله مطرح کنم.

زمانی که فروشنده ملک، وارد دفتر شد با دیدن بنده حال و احوال گرمی کرد و من که او را نمی‌شناختم بسیار متعجب شدم!

ولی او گفت: « سال‌هاست شما آقای علوی را می‌شناسم و با توجه به مداخلاتی که درفروش زمین‌هایم کرده‌اید نگذاشته‌اید معامله‌ای انجام دهم. هر پرونده‌ای که ناگهان ادامه روندش متوقف می‌شد با پیگیری‌هایم به نام وکیل علوی می‌رسیدم که موکلش را منصرف کرده و نسبت کلاه‌بردار به من داده است (اینجا خنده عصبی کرد و ادامه داد) این اتفاق در چند پروژه فروش ملک برایم افتاده بود. هرچند شما از من به‌خوبی یاد نکرده‌اید ولی این بار دیگر پیشنهاد زمینم کلاه‌برداری نیست و این زمین سلامت است »

در همان جلسه متأسفانه با بررسی پرونده و تاریخچه ملک، باز بر من مسجل شد که این بار هم پرونده کلاه‌برداری است و مجدد موکلم را از خرید آن ملک منصرف کردم. خدا را شاکرم که با بررسی دقیق پرونده‌ها از متضرر شدن موکلینم در معاملات جلوگیری کرده‌ام.

تخصص و توانایی ها:

به‌واسطه تخصص در زمینه‌های علوم نقشه‌برداری، کاداستر، توپوگرافی، نقشه‌های ثبتی، تهیه صورت‌مجلس تفکیکی و جانماییان و مسلط بودن بر قوانین حوزه ثبت املاک در حل پرونده‌های ثبتی بسیار موفق عمل کرده‌ام.

نحوه انجام کار:

به‌طور اجمالی تحلیل و بررسی پرونده از بازدید ملک شروع و با بررسی ادله و مدارک موجود و تکمیل مدارک ناقص از ادارات مربوطه ادامه می‌یابد و بعد از بررسی و ارائه راهکار و پیگیری‌های مستمر درنهایت منجر به انجام پرونده خواهد شد. جزییات این فرایند از نظر سید مصطفی علوی به شرح ذیل است:

 1. بازدید از ملک و بررسی موقعیت محل
 2. تهیه جانمایی پلاک با مهر کارشناس و بررسی حدود اربعه ملک
 3. بررسی مدارک موجود موکل
 4. تحصیل ادله جدید جهت تکمیل دلایل و تکمیل مدارک ناقص
 5. تشکیل جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان و خبرگان
 6. ارائه راهکار انجام کار
 7. انجام امور لازم و پیگیری‌های مستمر در اداره ثبت و ادارات دیگر
 8. انجام اقدامات قضایی و اتمام پروژه.

نظرات موکلین

3 Responses

 1. پرونده اینجانب مربوط به 60 سال قبل بود و مستندات آن اکثرا مفقود و یا با عدم ادله اثباتی مواجه شده بود که آقای وکیل سید مصطفی علوی با درایت و حوصله بسیار و پیگیری از ادارات ثبت و ارگان های دیگر، مستندات دفاعی را کامل نمود. و دلیل موفقیت ما در این پرونده، تحصیل مستندات آقای علوی بود.

 2. آقای سید مصطفی علوی از املاک موکلینش مانند ملک خودش دفاع می کند و به بواسطه تخصص در تکنیک ثبت و حقوق ثبت املاک کار را به بهترین شکل به سرانجام رساند.

 3. از خصوصیات وکیل سید مصطفی علوی اشراف دقیق دقیق بر فرایند کار و استفاده به موقع از قوانین است که منجر به ارائه راهکار در هر مساله ای می شود. آقای علوی توانست خارج از انتظار و برآورد کارشناسان ثبتی، متراژ زمین را پنج هزار متر بزرگتر کرده و از حقوق بنده، دفاع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *