۱۸:۰۰ - ۰۹:۰۰
شنبه تا چهارشنبه

۲۲۰۱۸۸۰۹ ۰۲۱
تماس با ما و مشاوره تخصصی

 

دپارتمان دیوان عدالت اداری

دادیستا > دپارتمان دیوان عدالت اداری
1392

دیوان عدالت اداری مصوب 1392

این شاخه از علم حقوق، مباحث گسترده‌ای از قبیل حقوق خانواده، حقوق قرارداد‌ها و تعهدات، مسئولیت مدنی، حقوق بیمه، حقوق بانکی، حقوق تجارت، حقوق رقابت (ضد انحصار)، حقوق مالکیت فکری، حقوق حمایت از مصرف کننده، حقوق حمل و نقل و … را در بر می‌گیرد. مباحث آن به قدری گسترده است که کمتر وکیل یا حقوق‌دانی است که در تمام زیر شاخه های آن دارای تبحر و تخصص کامل باشد.

اگر شما قصد انجام هر نوع فعالیتی در زمینه‌های مختلف زندگی اجتماعی خود را داشته باشید، به احتمال غریب به یقین، به معلومات حقوقی و چه بسا به مشاوره حقوقی احتیاج دارید. به عنوان مثال، اگر بخواهید خانه ای خریداری کنید، باید بدانید که احتمال دارد فروشنده نخواهد یا نتواند به تعهدات خود در موعد مقرر عمل کند و این امر باعث ضرر و زیان شما شود.

اگر بخواهید خانه خود را به کسی اجاره دهید، این احتمال را باید در نظر بگیرید که مستأجر شما در پرداخت اجاره بها کوتاهی کند، به ساختمان و آپارتمان شما آسیب بزند از تخلیه بموقع محل امتناع ورزد و یا حتی آپارتمان شما را بدون اجازه شما در اختیار اشخاص ثالث قرار دهد یا محل کسب و پیشه و تجارت در آن دایر کند (در حالی که شما آن را فقط برای سکونت به او اجاره داده‌اید).

اهمیت مشورت با وکیل را دست‌کم نگیرید

اگر بخواهید ازدواج کنید، امیدواریم هرگز پیش نیاید اما عاقلانه است که احتمال بدهید روزی لازم شود راهی برای اختلافات خود با همسرتان پیدا کنید. اگر بخواهید ضامن کسی شوید، اگر بخواهید کالایی را در قالب تجارت الکترونیک خریداری نمایید، خلاصه اگر بخواهید زندگی اجتماعی مطمئنی داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از کامل بودن معلومات حقوقی خود مطمئن شوید و حتی اگر به طرف مقابل رابطه حقوقی یا قراردادی خود اطمینان دارید، اهمیت مشورت با وکیل را دست کم نگیرید.

برای هرکسی ممکن است پیش آید که با اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر، دعوی یا اختلاف حقوقی پیدا کند. بخصوص مدیران شرکت ها و بنگاه های تجاری باید این احتمال بسیار قوی را در نظر بگیرند که با دیگران دچار اختلاف یا درگیر دعوی حقوقی شوند.