جستجو
Close this search box.
محمدحسین رزاقی نژاد

محمدحسین رزاقی نژاد

وکیل پایه یک دادگستری

محمدحسین رزاقی نژاد هستم وکیل پایه یک دادگستری و فارغ‌التحصیل از دانشگاه آزاد تهران مرکز، ۴ سال سابقه وکالت حرفه‌ای در دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده و حدود ۳ سال افتخار همکاری مستمر با موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی دادیستا را دارم.

تخصص و توانایی‌ها:

تعهد، پیگیری، مسئولیت‌پذیری و ارائه گزارش دوره‌ای از جریان پرونده به موکلین، جزو مهم‌ترین اصول حرفه‌ای بنده در مسیر احقاق حق موکلین است.

وکیل محمدحسین رزاقی نژاد، دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری و عضو گروه حقوقی موسسه بین‌المللی دادیستا؛ بخش عمده‌ای از فعالیت حرفه‌ای خود را به دعاوی کیفری ازجمله کلاه‌برداری، فروش مال غیر، خیانت‌درامانت، معامله به‌قصد فرار از دین و جعل و استفاده از سند مجعول و تصرف عدوانی اختصاص داده؛ همچنین در حوزه دعاوی حقوقی به‌صورت تخصصی سابقه وکالت در دعاوی با محوریت عقود، تعهدات و الزامات خارج از قرارداد را در کارنامه کاری خویش دارد.

دعاوی خانواده اعم از طلاق، مطالبه مهریه و حضانت نیز در زمره فعالیت‌های حرفه‌ای ایشان بوده و موفقیت‌های زیادی در این عرصه کسب نموده‌اند.

نحوه انجام کار:

شیوه اجرای کار موکلین به این شکل است که ابتدا طی جلسه مقدماتی و اخذ توضیحات لازم از مراجعه‌کننده، پرونده به‌صورت تخصصی بررسی می‌گردد چنانچه نقصی در مدارک و اطلاعات شخص وجود داشته باشد جلسه تجدید و در نشست مقدماتی دوم ضمن بررسی و تطبیق مستندات در خصوص پرونده اظهارنظر می‌گردد. وکیل محمدحسین رزاقی نژاد پس از بحث و بررسی کامل جزئیات در جلسه پایانی دورنمایی حقیقی و شفاف از نحوه رسیدگی، پروسه قضایی و میزان موفقیت احتمالی ترسیم می‌نماید. همچنین درصورتی‌که پرونده در جریان رسیدگی بوده و نیاز به بررسی و مطالعه آن باشد، پیش از ارائه نظر تخصصی پرونده موردمطالعه قرار می‌گیرد. البته این امر مستلزم اعطای وکالت صرفاً با اختیار مطالعه پرونده در مراجع قضایی است. در پایان با لحاظ مستندات و ظرفیت‌های قانونی چنانچه طرح دعوی یا دفاع مؤثر امکان‌پذیر باشد، موسسه دادیستا با جلب نظر وکیل محمدحسین رزاقی نژاد نسبت به ثبت قرارداد مراجعین اقدام می‌نماید.

به‌تازگی شخصی به من مراجعه کرد که مادرش علیه او دادخواستی به خواسته مطالبه بهای ثمنیه عرصه ملکی را نموده بود که در سال ۸۶ و در پی فوت مورث به ایشان ارث رسیده بود در خلال توضیحات وی دریافتم که عملیات تقسیم ترکه پیش از اصلاح قانون مربوط به سهم‌الارث زوجه (یعنی قبل اسفند ۸۷) انجام شده بود. درحالی‌که مضطرب و پریشان بود از من درخواست کرد تا وظیفه دفاع از او را به عهده بگیرم. با بررسی جوانب امر و قوانین حاکم بر این دعوا وی را آگاه نمودم که دعوای مطروحه به دلیل قاعده عطف به ماسبق نشدن قوانین در پرونده شما محکوم به بطلان خواهد بود و حضور وکیل در جلسه رسیدگی شما فاقد ضرورت است. حدوداً دو هفته بعد رأی دادگاه همان‌طور که پیش‌بینی‌شده بود صادر و به ایشان ابلاغ گردید.

نظرات موکلین

6 Responses

  1. آقای رزاقی نژاد با دانش به روز و تسلط کامل به قوانین و مقررات در حوزه وکالت، نقش به سزایی در کسب رای دادگاه به نفع بنده در اثبات مالکیت یک واحد آپارتمان که توقیف بود داشته اند.
    صداقت کاری در کنار شخصیت صبور و متین ایشان قابل تقدیر است.

  2. جناب رزاقی وکیل بی نظیری هستن و با صبر و حوصله من رو در پرونده ام راهنمایی کردن و با پیگیری هاشون تونستم نتیجه مثبت در پروندم بگیرم.

  3. آقای رزاقی واقعا ازتون ممنونم تاحالا هیچ پرونده ای رو به این سرعت و راحتی نگذرونده بودم :)) امیدوارم موفق باشید.

  4. من آقای وکیلو با اسم کوچیک صدا میکردم. یه پرونده مالیاتی داشتم که با کمک محمد حسین جان حل شد. امیدوارم همیشه موفق باشین ایشون.

  5. آقای رزاقی بسیار با اخلاق و پی گیر امور ،بنده یک پرونده شرکتی و پر از استرس را با کمک ایشون حل و فصل کردم. امیدوارم در تمام مراحل زندگیشون موفق باشند

  6. بنده در هر مکان و زمانی از ایشون راهنمایی و کمک خواستم، بی دریغ بهم یاری رسوندن که صد البته کمکی موثرو نتیجه بخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *