روفه گر حق روفه گر حق

علی روفه گر حق

وکیل پایه یک دادگستری


02191690509 roufehgar@gmail.com
علی روفه گر حق هستم وکیل پایه یک دادگستری فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران 15 سال هست که فعالیت حرفه‌ای در خصوص دیوان عدالت اداری رو انجام داده و در حال حاضر مدیر و مؤسس موسسه حقوقی و داوری بین‌المللی دادیستا هستم.

هدف از تأسیس موسسه حقوقی دادیستا:

نبود یک موسسه حقوقی که در همه زمینه‌ها فعالیت داشته باشد و یا مشاهده وکلای ناکارآمد، ایده ثبت موسسه حقوقی دادیستا را به ذهن من وارد کرد و با جدیت و وسواس، وکلای متخصص و مجرب را در زمینه‌های مختلف دعوت به همکاری کردم و مفتخرم اعلام نمایم در حال حاضر در تمام موضوعات مختلف حقوقی، قضایی، کیفری، داوری و... این موسسه دارای وکلای تراز اول و یک سر و گردن بالاتر از سایر رقبای خود است.

تخصص بنده پرونده‌های مربوط به شکایت به دیوان عدالت اداری (مانند شکایت از گمرک، شهرداری، تأمین اجتماعی و...) است و سابقه موفقیت در اکثر پرونده‌های ارجاعی به دیوان عدالت اداری را در کارنامه خود دارم.

Ali Roufehgar Hagh
دادیستا دادیستا

سرگذشت:

این‌جانب وکیل علی روفه گر حق وکیل پایه یک دادگستری در مردادماه ۱۳۵۷ در شهر تبریز زاده شدم. پدرم اسماعیل روفه گر حق، رفوگر فرش بازار مظفریه تبریز، مداح اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند. مادرم، ثریا یعقوبی سیس، از اولین زنانی بود که در گروه بافندگان به قالیبافی به همراه کشاورزی روی آورد.

زمانی که دانش‌آموز سال دوم راهنمایی بودم، با دیدن یک سریال در تلویزیون که آن سال‌ها در صداوسیما نشان می‌داد که یک وکیل چطور توانست یک متهم را از اعدام نجات دهد، از ورود به این حرفه وکالت علاقه‌مند شدم و بر این تصمیم خود باقی ماندم و تا به امروز هم باقی هستم و اگر تاریخ تکرار شود، بازهم همین راه را خواهم پیمود و تاکنون وکالت پرونده‌های مهمی را به عهده داشته‌ام.

مرحوم دکتر بهمن کشاورز زندگی یک وکیل را پرخاطره می‌داند به این دلیل که: «هر زمان که طرف مشورت قرار می‌گیرد یا در دادگاهی شرکت می‌کند احتمالاً با پدیده و واقعه‌ای مواجه می‌شود که ممکن است کاملاً جدید، کم مانند یا حتی بی‌مانند باشد.» ازاین‌رو می‌گوید: «اگر بخواهم به محاکمات طولانی و پرتنش و چالشی که در آن‌ها درگیر بوده‌ام بپردازم از حوصله این مقال بیرون است» از بررسی و جست‌وجو برای پیدا کردن راه‌حل و آشنا شدن با زوایای تاریک ذهن بشر احساس خوبی دارم.

صداقت، سرعت عمل ‌پیگیری متمرکز در حرفه وکالت به نظرم مهم‌ترین عامل موفقیت است.

سوابق تحصیلی:

  • دیپلم ادبی از مدرسه فردوسی تبریز (1376)
  • کارشناسی فقه و مبانی حقوق از دانشگاه تهران (۱۳۸۰)
  • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد (۱۳۹۰)

نظرات موکلین


تماس با مشاوران دادیستا