حوزه بین الملل

امور حقوقی با کمک بهترین وکیل بین المللی

ایرانیان زیادی در خارج از کشور سکونت دارند. از دانشجویانی که برای تحصیل رفته‌اند تا اشخاصی که کشوری دیگر را برای زندگی و کار انتخاب کرده‌اند. همان‌طور که افراد داخل کشور دچار مشکلات حقوقی می‌شوند، هم‌وطنان خارج از کشور هم با مسائل حقوقی مواجه می‌گردند؛ اما دوری از ایران و آشنا نبودن به رویه‌های قوانین داخلی و حقوق بین ‌الملل موجب شده است پیگیری برای این افراد سخت شود. از این رو به بهترین وکیل بین المللی نیاز دارند. 

دادیستا در حوزه امور حقوق بین المللی، خدمات حرفه‌ای توسط وکلای متخصص بین الملل انجام می‌دهد که می‌توان ازجمله این خدمات به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیگیری و استعلام وضعیت وکلای شما در امور انجام‌شده در ایران
 • انجام کلیه امور ملکی و رفع مشکلات در خصوص
 • مصادره اموال شما در داخل ایران
 • استعلام و رفع ممنوع‌الخروجی
 • اخذ دادنامه مرگ فرضی برای افراد غایب در ایران
 • افتتاح حساب و انجام امور بانکی ایرانیان خارج از ایران در ایران
 • ثبت و تنفیذ طلاق و اخذ مهریه در ایران
 • انجام کلیه امور کنسولی از قبیل تمدید و اخذ پاسپورت
 • ثبت فوت در ایران و انحصار وراثت و تقسیم ارث

مراحل انجام کار دادیستا

ارتباط با مشاور یا وکیل متخصص

ارتباط با مشاور یا وکیل متخصص

توضیح و بیان مشکل

توضیح و بیان مشکل

ارائه مدارک و مستندات مربوط به مسئله

ارائه مدارک و مستندات مربوط به مسئله

اخذ راهنمایی و روشن شدن مسیر

اخذ راهنمایی و روشن شدن مسیر

پیگیری و رسیدگی توسط وکیل

پیگیری و رسیدگی توسط وکیل

مشاوره و تماس

مجموعه تخصصی گروه وکلای دادیستا  با در اختیار داشتن وکلای مجرب و مسلط به قوانین و خدمات بین الملل و با اتکای به اعتماد شما تا رسیدن به هدف و نتیجه موردنظرتان در کنار شما خواهد بود؛ و با اقدامات قانونی و حرفه‌ای راه رسیدن به این هدف را برای شما هموار خواهد نمود. برای ارتباط با بهترین وکیل بین الملل با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۲۰۱۸۸۰۹
دادیستا

سوالات متداول

برای انجام مشکلات و مسائل مربوط به حقوق بین ‌الملل، ایرانیان خارج از کشور بدون هیچ منع قانونی می‌توانند به وکیل موردنظر خود با طی مراحل مشخصی، وکالت دهند.
تا امروز تعداد زیادی از هم‌وطنان مقیم با مشاورین و وکلا داخل کشور همکاری داشته‌اند و مشکلات مربوط به خود را به‌صورت قانونی حل‌وفصل کرده‌اند. شما هم می‌توانید با مشورت گرفتن از وکلا متخصص امور مربوطه را پیگیری کنید.
فرقی نمی‌کند که شما ساکن ایران هستید یا خارج از کشور، در مورد هزینه وکالت موارد تأثیرگذار دیگری مانند موضوع و ارزش دعوا یا شکایت و پیچیدگی‌های مربوط به آن وجود دارد.

مدارک مورد نیاز

مدارک شناسایی ایرانی یا خارجی
وکالت‌نامه
اسناد مالکیت
اسناد ثابت‌کننده ادعا
فیش و گواهی مربوط به مسئله

وکلای حوزه بین الملل

بهترین وکیل بین المللی چه خصوصیاتی دارد؟

برای انجام امور حقوقی ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین اشخاص خارجی که در ایران نیاز به ارائه خدمات حقوقی دارند، وکیل‌های متخصصی در این امر فعالیت می‌کنند. به‌منظور انتخاب بهترین وکیل بین المللی بامهارت باید به ویژگی‌های مهم و ضروری این افراد متخصص توجه کرد که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

 • دارا بودن تحصیلات مرتبط
 • فعالیت تخصصی در یک زمینه خاص
 • سابقه فعالیت در حوزه مشخص
 • دارا بودن درصد بالایی از برد پرونده‌های مشابه
 • پیگیر، منظم و دارای اخلاق حرفه‌ای

اختیارات وکیل بین‌ المللی در ایران

زمانی که شخصی به دیگری وکالت انجام امری را می‌دهد، شخص وکیل نماینده قراردادی شخص موکل در آن موضوع مشخص می‌شود. انتخاب وکیل توسط اشخاصی که خارج از کشور هستند به‌مثابه حضور خود آن‌ها در محاکم و ادارات دولتی است؛ درنتیجه سفر به ایران و حضور فیزیکی در ادارات و دادگاه‌ها برای مقیمان خارج از کشور ضروری نیست. در کنار اعطا وکالت به وکیل در رابطه ‌با انجام امور مربوط به حقوق بین الملل، می‌توانید سطح اختیارات وی را در قرارداد مشخص کنید.

مصادیق مشکلات حقوقی ایرانیان مقیم

افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند به دلیل اینکه در ایران ساکن نیستند در اکثر مواقع انجام امورات حقوقی برای آنان سخت و پیچیده است. چند مورد از موارد احتمالی حقوق بین ‌الملل که ممکن است افراد با آن‌ها مواجه شوند را نام می‌بریم.

 • مصادره اموالش
 • انجام عملیات بانکی
 • ثبت طلاق و ازدواج
 • انحصار وراثت
 • خریدوفروش اموال
 • صدور گواهی فوت و دادنامه مرگ فرضی
 • شناسنامه ایرانی برای فرزندان

توانمندی‌های موسسه حقوقی دادیستا در خدمات حقوق بین الملل

موسسه حقوقی و داوری دادیستا با داشتن مشاورین و وکلا متخصص در تمامی زمینه‌های حقوقی این امکان را برای شما ایرانیان مقیم خارج از کشور فراهم آورده است تا خدمات حقوقی خود را به بهترین وکیل بین المللی امر بسپارید. این موسسه می‌تواند به شما در حل بسیاری از مسائل حقوقی نظیر مصادره اموال، انحصار وراثت یا مواردی مانند طلاق و ازدواج یا ثبت فرزند کمک کند؛ همچنین خریدوفروش اموال و مواردی ازاین‌دست نیز در حوزه تخصص این مجموعه است.

اموال و املاک ایرانیان مقیم خارج

ممکن است اشخاصی که مهاجرت کرده‌اند در داخل کشور املاکی داشته باشند. این املاک در طی زمان با مشکلات حقوقی عدیده‌ای مواجه می‌شوند. خریدوفروش، اجاره، مصادره، به رهن گذاشتن ثبت و اداره املاک از مواردی است که نیاز دارد شخص مالک یا وکیل او پیگیری‌های اداری و قضایی انجام دهند. همان‌طور که گفته شد در موارد مربوط به حقوق بین ‌الملل حضور مالک ضروری نیست و وکیل شخصاً می‌تواند به این موارد رسیدگی کند.

رفع ممنوع‌الورودی و خروجی

افراد بنا به شرایط خاصی ممنوع‌الورود و خروج می‌شوند. در این موارد از خدمات حقوق بین الملل است که شخص می‌تواند اختیارات لازم را به وکیل بدهد تا به نمایندگی از موکل خود به بررسی و پیگیری این مشکل بپردازد. در ممنوع‌الورودی تنها راه‌حل انتخاب وکیل است وگرنه خود شخص اجازه ورود به کشور مقصد را نخواهد داشت.

موسسه حقوقی و داوری دادیستا

موسسه حقوقی و داوری دادیستا در تمامی زمینه‌های حقوقی اعم از دعاوی بازرگانی و تجاری، خانوادگی، ملکی، بانکی، دیوان، کار و بیمه و حقوق بین‌الملل خدمات حرفه‌ای ارائه می‌کند. دادیستا در هر بخش دارای وکیل متخصص است. برای حل مشکلات حقوقی خود فقط یک تماس تا ارائه راهکار و روشن شدن مسیر فاصله دارید. خدمات حرفه‌ای موسسه حقوقی دادیستا موجب شده است تا بهترین نتیجه ممکن در دعاوی و شکایات برای موکلین به ارمغان آید.

سخن آخر

ایرانیان مقیم خارج از کشور به سبب عدم سکونت در ایران اگر دچار مشکل حقوقی خاصی شوند، ممکن است به‌موقع نتوانند خود را برای حل مسئله به ایران برسانند. تأخیر و هزینه بالای سفر موجب شده است که انجام امور حقوقی باکیفیت و در زمان مناسبی صورت نپذیرد. در این مقاله برای شما راهکاری معین کردیم تا بتوانید خدمات حقوقی خود را به نحو احسن انجام دهید؛ همچنین ویژگی‌های وکیل متخصص در حقوق بین ‌الملل را ذکر کردیم.

تماس با مشاوران حوزه بین الملل